תקציר - התחל כאן

מהי הגישה של פרויקט אין מדינה בישראל לחוק, ומהי לא.

לעיתים קרובות נוצרת אי הבנה לגבי הרעיונות שלנו והחוק. אנחנו לא עורכי דין או משפטנים ואין לנו השכלה חוקית או משפטית, מלבד זו שבעלי סקרנות ערה לומדים בבית הספר של החיים. אנחנו תמיד מחפשים אחר העובדות, ולא אחר המילים שבהן במקצוע המשפטי משתמשים על מנת לטשטש את העובדות. בעשותינו זאת, אנו מוכיחים שלמעשה כמעט כל המערכת המשפטית הינה הונאה אחת גדולה, תכסיס יחסי ציבור שנועד לחפות על הסתירות שבתוך מערכת השליטה והתעללות. בפועל, כאשר מסתכלים על העובדות בראש צלול ובאמצעות חשיבה ביקורתית, ניתן לראות שהסתירות האלו הופכות את מרבית החוקים ומערכת החוק לחסרי כל תוקף. זהו העקרון המרכזי בגישה שלנו. אנחנו ניגשים ללב ליבו של העניין, תוך כדי שימוש במסגרת המשפטית ש"הם" הקימו, על מנת להביא אותם לסתור את עצמם ובכך לפסול את הטענות שהם העלו כנגדך.

• אז למרות שזה נכון שאנחנו מדברים כאן על מונחים ותהליכים משפטיים, זו אי הבנה לחשוב שאנחנו מתעסקים בחוק, או באיך להשתמש במערכת המשפט על מנת לזכות בתיק שלך.

ברגע שביורוקרט או מערכת החוק שמים עליך את הציפורניים שלהם, אתה כבר הפסדת (את השלווה שלך, הזמן והאנרגיה) - ועכשיו זה רק עניין של לנסות למנוע נזק גדול יותר. אין פה שום "ניצחון" (בסופו של דבר להם יש את האקדחים והכלובים ואין להם שום בעיה להשתמש בהם). הסיבה שאנחנו מדברים כאן על חוקים ותהליכים משפטים היא במטרה ללמד אותך על האופן בו אתה יכול להשתמש במערכת "שלהם" כנגדם. אם לא תדע מה אתה עושה הם "ירמסו" אותך עם קנס או מאסר או גם וגם. אחרי הכל, הם עוסקים ב"אומנות" שלהם מדי יום ויומו, בשעה שכל שאר האנשים כמונו עושים משהו שיש לו בעצם תועלת. אך כאשר אנחנו מבינים את החוקים שהם יצרו לעצמם במאמץ להיראות הגונים, אתה יכול להשתמש בחוקים האלו למטרתך ולחשוף את הסתירות הקיימות במערכת. התוצאה הסופית היא לא שאתה תנצח, אתה גם לא תשנה את החוק - התוצאה הסופית היא שזה בדרך כלל מספיק שתביך אותם קשות שהם יבטלו את התיק פשוט על מנת לגרום לך ללכת משם ולהפסיק להביך אותם מול יתר הקורבנות שאותם הרבה יותר קל לגזום.

אני לא יכול להדגיש חזק מדי עד כמה שכדאי לקרוא את המדריך למלחמה בביורוקרטיה ולהקשיב לכל הסמינר המוקלט (12 שעות), ללמוד את החומר ולתרגל. אני לא מכיר דרך אחרת ללמוד את ההיקף המלא של הרעיונות שאותם אנו מנסים להעביר. (זו גם דרך נהדרת לתרום ולאפשר לעוד אנשים להגיע לרעיונות האלו.)

זה המקום להזכיר שאפשר למצוא המון עזרה בצ'ט (סקייפ) של הפרויקט, מפעילים שתמיד נמצאים שם. אם אתה מותקף על-ידי ביורוקרט וצריך מישהו לדבר איתו או מישהו לתרגל איתו - תוסיף אותי בסקייפ (mreyallior) ואני אחבר אותך לחדר הצ'ט של הפרויקט. בנוסף לכך אני ממליץ להירשם לפורום ולפתוח דיון מסביב המקרה שלך - כך תמיד תוכל לרכז את העצות והנתונים ובקלות לשתף עוד אנשים בפרטי המקרה. זו גם דרך נהדרת לעזור לעוד אנשים ללמוד מהניסיון שלך ולעודד אותם לפעול כמוך. וכמו כן, תמיד אפשר ומומלץ להיתקשר לתוכנית ולשאול שאלות - שם אני גם עוזר לאנשים ללא תשלום וזו גם דרך נהדרת לשתף עוד אנשים בידע (וכמובן לעודד אותם לפעול).

• כדאי מאוד לפני הכל לעבור גם על עמוד השאלות ותשובות.

ערוץ יו-טיוב של חבר בפרויקט (באנגלית) עם המון המון מידע חשוב. תעשו סאבסקרייב.
https://www.youtube.com/channel/UCMFSCfI-BxS4YRNjXXaEJNQ

כדאי מאוד גם להצטרף לקבוצת הסקייפ הגדולה של הפרויקט בחו"ל, וגם לקבוצות הקטנות החדשות, ולהכיר את עשרות הפעילים הקבועים שנמצאים שם. הם יכולים לעזור לכם ללמוד, לתרגל, וזה תמיד טוב לשתף פעולה, לשתף מידע ולהיות מודע למה שקורה עם שאר הפעילים בפרויקט. אפשר להתחיל מלהצטרף לקבוצה הקטנה\חדשה הבאה, ומשם לבקש מחברים לצרף אותך גם לגדולה ולכל השאר:
https://join.skype.com/Dd3eNEXQ6aye

ויש גם את הפלייליסט החשוב מאוד מאוד הזה:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLadN2renRKZE0T0ucz6s_aPDiKncWluy9
מומלץ כמובן לעשות Subscribe לכל אחד מהערוצים שמופיעים בפלייליסט הזה.

הנה דוגמה לאיך ששופטים ינסו להפחיד אתכם מלייצג את עמכם ולאתגר את הנחת הסמכות
https://www.youtube.com/watch?v=Buxmt4NyCcU

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License