אקטיביזם

אקטיביזם - רעיונות, שיטות ותמיכה באלו שעושים את זה.

היכן שחופש הופך מרעיון לפעולה, זה בדיוק היכן שאנחנו קמים ועושים משהו. יש בבלוג מדור שלם בנושא אקטיביזם - זה נמצא תחת התגית "הפתרון".

איך לעזור לפעילים שנכלאו. אנשים עלולים ללכת לכלא מכל מיני סיבות, בחלק מהמקרים זה יהיה בהפתעה, ובחלק זה יהיה דבר ידוע מראש - ישנם מספר דברים שאנחנו יכולים לעשות על מנת לעזור לחטופים לצמצם את הנזק שנגרם להם כתוצאה מהחטיפה, ולהקל על השהות שלהם בכלוב.

איך אתם יכולים לעזור לנו לעזור לכולנו. רשימה של רעיונות כיצד אתם יכולים להפוך לאקטיביסטים, להצטרף ולתמוך בפעילויות הסברה והתנגדות.

פליירים. מאז ומתמיד היו פליירים אמצעי לחינוך והפרעה לפעולות הממשלה. דוגמה לכך הייתה הפעם שהלכתי וחילקתי פליירים בכניסה לבית המשפט לתעבורה בתל אביב. הסברתי לאנשים שהשופטים והפקידים משקרים להם כאשר הם אומרים שלבית המשפט יש סמכות להתקדם בהליכים היכן שאין נזק או קורבן -גם הראתי להם את החוקים והדינים שמוכיחים את הנקודה הזו.

להתלונן על המערכת ללא הפסקה. אם אנחנו יכולים להשתמש בטכניקות לא-אלימות בכדי לגרום להם לפחד ללכת לעבודה ולהפוך את העבודה שלהם לפחות מפתה ומושכת, אז כדאי לנו מאוד לעשות את זה.

לאתגר את המערכת ללא הפסקה. זה אמנם נראה כאילו שבירוקרטים ופוליטיקאים לא מתעניינים בשום דבר אחר מלבד הפעלת אלימות ושליטה בקורבן הבא שלהם, אך אני סבור שזו טעות לחשוב שהם חסינים לביקורת והארה.

נציגי תקשורת. אם אתה או מישהו שאתה מכיר הולך לבית המשפט או לשימוע כזה או אחר, תביא איתך נציג תקשורת. מה שנציג תקשורת עושה זה הוא אומר לפקיד בית המשפט שהוא מהתקשורת ושהוא עורך סדרת תחקירים בעבור תוכנית על שחיתות משפטית ואנחנו רוצים שהוא יודיע לשופט שאנחנו משקיפים.

ביטוח בירוקרטיה. הרעיון הוא שיהיה עסק שמבטח את החיים, החירות והרכוש שלך מפני מתקפות של פוליטיקאים כמו מס הכנסה או הרשות למלחמה בסמים. במקום לשלם מיסים, אתה תשלם לחברת הביטוח שמכסה נזקים ממתקפות פוליטיות.

הצהרת פחד. מהניסיון שלי, זה די לא נעים לבירוקרטים כאשר מציגים את האמת בפניהם, אודות כך שאין להם תמיכה מרצון חופשי. כאשר מתעמתים עמם, הם נעלבים ומנסים להצדיק את מה שהם עושים עם טענות מטופשות כמו: "אבל אנחנו הסכמנו שיכפו עלינו."

רדיו. רדיו הוא עדיין כלי מדהים, אנחנו יכולים לחנך אנשים אודות הטבע האמיתי של הממשלה, ויש כמה דרכים לעשות את זה.

ברטר ומטבע אלקטרוני. ישנם בירוקרטים מסויימים שמתארים אמצעים חלופיים למסחר כאמצעי טרור. ביטקוין ואמצעים אחרים למסחר אלקטרוני מאפשרים לשלוח ערך לכל אחד, בכל מקום בעולם דרך האינטרנט, ללא צד שלישי ובאופן אנונימי.

פיתוח רשת של קשרים עסקיים וחברתיים (נטוורקינג). כל עוד שאנחנו מדווחים לרשויות הממשלה (מיסים\רשיון עסק) אנחנו מסתכנים בתקיפה מצדם. אנחנו צריכים לבנות רשתות עם אלו שמעוניינים לעשות עסקים ללא בקשת רשות וללא דווחים לרשויות של הפסיכים האלה.

הפחד. זהו כנראה המכשול הגדול ביותר. בחיים יש סיכונים, תתגבר על זה. הזמן למס שפתיים כבר עבר, פילוסופיה זה דבר נהדר, אבל חסר שימוש אם זה לא הופך למעשים.

להפסיק לייחס חשיבות לפסיכופתים. המטרה היא להפוך את הפסיכופתים שקוראים לעצמם ממשלה לחסרי חשיבות. יש כמה דרכים, אבל הן כולן צריכות לכלול את המטרה העיקרית והיא להפוך את הכנופיה הזו ללא חשובה, מצב בו אנשים לא מרגישים כל צורך לציית או אפילו לשים לב אליהם.

לקדם את הרעיון של חברה חופשית הכנסו לפורום של פרויקט אין מדינה בישראל וחפשו פעילים נוספים כמוכם לצאת איתם לפעולת, להחליף עמם רעיונות וחומרי הסברה.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License